Монтаж вентиляційних систем без браку і без проблем
26.03.00 Швидкий і зручний монтаж вентиляційних систем без браку і без проблем:
При монтажі та експлуатації повітроводів необхідно дотримуватися багатьох технічних вимог. Найважливішою є необхідність забезпечувати герметичність системи. Витік або підсмоктування повітря через щілини чи нещільність стиків повітроводів призводить до порушення повітрообміну у приміщенні, що вентилюється. На герметичність передусім впливає якість з’єднань повітроводів під час монтажу вентиляційних систем.
У наш час у системах вентиляції та кондиціонування повітря використовується велика кількість фасонних деталей із різних матеріалів для зручності та високопрофесійного виконання монтажу.
Широко використовуються з’єднувальні елементи для повітроводів з оцинкованої жерсті. Використання з’єднувачів, трійників, перехідників забезпечує зручність монтажу при застосуванні для будь–яких типів гнучких повітроводів (наприклад, фірми "АТСО", США). Повітроводи "АТСО" мають сертифікати УкрСЕПРО.
Усі жерстяні фасонні деталі мають зиговку, що забезпечує надійне кріплення повітроводів. При застосуванні хомутів і спеціальної стрічки (для герметизації стиків) жерстяні елементи надійно служать протягом усього терміну експлуатації.
Важливою проблемою, що потребує обов’язкового вирішення, є усунення вібрації, що виникає під час роботи вентилятора. Шум вібрації може поширюватися від джерела на великі відстані, проходити через конструкції та стіни будівлі. Крім того, шум спричиняє підвищення навантаження на матеріали, що призводить до небезпеки виникнення розривів на місцях вигинів і з’єднань.
Для запобігання передачі вібрації від вентилятора фірма "Спліт–Сервіс" пропонує застосовувати антивібраційні прокладки з ПВХ (tmaх = + 80 С) і поліуретановими вставками (tmах = + 400 С).
Металеві підвіски призначені для кріплення повітроводів спіральної конструкції. Вони комплектуються гумовими прокладками, що зменшують передачу вібрації на несучі конструкції. Легке та швидке встановлення забезпечується завдяки добре продуманій конструкції фіксувальних елементів. При підвішуванні повітроводів слід використовувати підвіски шириною не менше 3 см, котрі встановлюються з інтервалом від 50 см, з метою зменшення провисання повітроводу.
Шпильки для підвішування повітроводів виготовляються діаметром 8,10 і 12 мм із метричною різзю.
Самоклейкі елементи використовують для механічного прикріплювання ізоляційного матеріалу до гладких поверхонь, наприклад, до повітроводів. Вони призначені для експлуатації при температурах від –40 до +80 С (допускається короткочасне підвищення температури до 100 С). Встановлення здійснюється при температурі навколишнього повітря не нижчій +10 С, рекомендується використовувати 4 елементи на кожний квадратний метр ізоляційного матеріалу при товщині термоізолятора до 50 мм і густині 20–40 кг/м3.
Самоклейка стрічка сріблястого кольору з алюмінієвої фольги має чудові властивості для герметизації з’єднань повітроводів вентиляційних систем. Вона може бути армована скловолокном. Клейкий матеріал виготовлений на основі розчинника каучуку та захищений шаром паперу. Стрічка застосовується для захисту стиків повітроводу із зовнішньою термоізоляцією та забезпеченням вогнестійкості й вологоізоляції.
Адгезивні властивості й широкий діапазон робочих температур, від –40 до +90 С, гарантує тривалий термін придатності стрічки.
При монтажі повітроводів широко застосовуються самоклейкі стрічки з ПВХ (армовані й неармовані), котрі поєднують добрі характеристики еластичності з високою механічною міцністю (навантаження – до 140Н/25мм).
Пластикові хомути призначені для монтажу гнучких повітроводів будь–якого типу. Вони легко та швидко фіксуються, виготовлені із 100% нейлону. Граничне навантаження при випробуванні на розрив таких стрічок становить 79 кг, їх можна використовувати при температурах від –55 до +100 С.
Діаметр повітроводів може становити від 4" до 14". Для повітроводів великого діаметру необхідно лише з’єднати разом декілька хомутів.
Якщо протипожежними або іншими вимогами заборонене застосування пластикових кріплень, можна використовувати металеві хомути.
Стрічка з нержавіючої сталі шириною 9 мм, довжиною 30 м із закругленими краями, для запобігання пошкодженню гнучких повітроводів, полегшує роботу з монтажу повітроводів. Фіксація відбувається за допомогою спеціальної затискної головки, що пришвидшує процес закріплення й забезпечує виняткову надійність з’єднання.
Для з’єднання жорстких прямокутних повітроводів із жерсті застосовується профіль (або шинорейку).
Наявність монтажних кутників відповідних розмірів, а також зручна конструкція профілю дає змогу надійно та швидко виконати монтаж повітроводів. Застосування ущільнювача для шинорейки з високоякісного спіненого поліетилену дозволяє забезпечити високу щільність з’єднання, не допускає підсмоктування та витоку повітря у вентиляційних системах.
За матеріалами,
наданими фірмою "Спліт–Сервіс"
|